دکتر ظهیر عباسدکتر ظهیر عباسدکتر ظهیر عباس
عمل پلک
چرا در بعضی افراد اثر بوتاکس زود تر از بین می رود؟
کاشت مو
تزریق ژل یا فیلر
Hair removal laser
هایفو تراپی

چرا در بعضی افراد اثر بوتاکس زود تر از بین می رود؟

ماندگاري متوسط بوتاكس ٤ماه هستش و اين به اين معناست كه ممكن است يك فرد بيشتر از ٤ماه و فرد ديگري كمتر از آن ماندگاري داشته باشد. البته اگر به موقع تمديد شود ممكن است هر بار نسبت به قبل ماندگاري بيشتري داشته باشد اما عوامل زيادي هست كه در ماندگاري بوتاكس بصورت مستقيم يا غير مستقيم دخيل باشند.

١-متابوليسم بالاي بدن: افرادی که میزان متابولیسم بدنشان بالا است زودتر شروع به تجزیه و جذب بوتاکس می کنند.

٢-مجرب نبودن تزريق كننده بوتاكس: هميشه پيشنهاد ميشود اينكار توسط متخصص پوست انجام شود چون با اناتومي صورت و عملكرد انواع بوتاكس آشنايي بيشتري دارد.

٣-به موقع ترميم انجام ندادن: ممكن است اولین تزریق بوتاکس نتایج مورد انتظار را فراهم نياورد چون پاسخ عضله هاي صورت فرد به درمان با بوتاکس نامعلوم است و نمی توان مشخص كرد که ماهیچه به چه میزان تزریق نیاز دارد و به همین دليل یک جلسه درمانی بعنوان ترميم رايج هست كه بعد از دو هفته برگزار می شود که اگر تزریق بیشتری نیاز است صورت گیرد تا بهترین نتایج حاصل شود كه البته اينكار در كمتر از ١٠٪؜ افراد لازم ميشود.

٤-ورزش: افرادي كه ورزشكار هستند ممكن است ماندگاري كمتري داشته باشند چون فعاليت عضلاني بيشتري دارند.

٥-رژيم غذايي: وزن كم كردن باعث ميشود اثر بوتاكس زودتر از بين برود.

٦-سيگار يا قليون: افرادي كه مرتب دخانيات مصرف ميكنند مستعد به پيري زودرس و چروك بيشتر هستند و در اين افراد نهايتا اثربوتاكس زودتر از بين مي رود.

٧-استفاده زياد از عضلات: عضلات در ناحيه كنار چشم(پنجه كلاغي) بدليل اينكه بيشتر استفاده ميشوند، اثر بوتاكس در اين ناحيه زودتر از بقيه جا از بين ميرود. همين طور افرادي كه عادت دارند زياد اخم كنند ممكن است ماندگاري بوتاكس كمتري داشته باشند.

٨-نوع بوتاكس: افرادي كه قبلا بوتاكس هاي چيني يا ايراني تزريق كرده اند، ممكن است با تزريق بوتاكس هاي استاندارد مثل ديسپورت يا نرونوكس ماندگاري تا ٣ماه هم نداشته باشند. حتي تفاوتهاي از نظر مكانييسيمي هم بين بوتاكس ها وجود دارد كه ممكن است باعث شود در يك سري افراد ديسپورت و در افراد ديگر نرونوكس موثرتر باشد.

٩-آفتاب: زيرافتاب بودن طولاني مدت يا استفاده نكردن از كرم ضدافتاب بصورت مرتب باعث پيري زودرس و افتادگي پوست ميشود و اين موضوع غيرمستقيم ميتواند باعث از بين رفتن زودتر اثرات بوتاكس بشود.

١٠- استفاده از بوتاكسي كه بيش از دوهفته باز بوده، ممكن است باعث كاهش ماندگاري آن شود؛ البته اين احتمال خيلي نادر است چون معمولا يك متخصص پوست روزانه چندين نفر را بوتاكس ميكند و بوتاكس باز شده همان روز يا نهايتا روز بعد مصرف ميشود

در نهايت بايد توجه داشته باشيد كه تمام اين نكات احتمالات هستند و در كارهاي پزشكي با توجه به فاكتور هاي فردي هيچ قاطعيتي وجود ندارد


آدرس مطب : بندر عباس ، میدان صادقیه ، ساختمان پاسارگاد ، طبقه 4
تلفن : 33683931 - 076

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :